SONY FW-55EZ20L 55inch Professional Display Rated For 16/7 Operation With Essential Professional Functions
Цена
с ДДС
* ВЪНШЕН ДОСТАВЧИК - (1 до 3 дни)
Безплатна Доставка
Съгласен съм с Общите условия
CreditCredit
Sony Bravia Professional Displays FW-55EZ20L - 55" Diagonal Class EZ20L Series LED-backlit LCD display - digital signage - Android TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED - jet black
General
Product TypeLED-backlit LCD flat panel display
Power Consumption Operational202 Watt
Diagonal Class55"
Commercial UseYes - digital signage
SeriesEZ20L Series
PlatformAndroid TV
Operating SystemAndroid TV
HDR CapableYes
HDR FormatHDR10
HDR TechnologyHybrid Log-Gamma (HLG)
Video Processor4K X1
TV TunerNo tuner
TV Tuner PresenceNo
Video InterfaceComposite, HDMI
HDMI Ports Qty3 ports
ModesPortrait mode, landscape mode, backlight off mode, power saving mode, Pro Mode, Auto Wide mode
Picture EnhancementsLive Color, 4K X-Reality PRO Engine, Wide Viewing Angle, 75% DCI-P3 colour gamut
DimensionsWithout stand
Width124.3 cm
Depth7.1 cm
Height72.1 cm
Weight15.3 kg
Enclosure ColourHairline black
Display
LCD Display TechnologyIPS
Resolution3840 x 2160
Display Format4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio16:9
Frame Rate & Enhancement TechnologyMotionflow XR technology
LCD Backlight TechnologyDirect LED - frame dimming
Coating1% haze
Image Contrast Ratio1200:1
Dynamic Contrast Ratio400000:1
Brightness350 cd/m²
Viewing Angle178 degrees
Viewing Angle (Vertical)178 degrees
Response Time8 ms
Commercial FeaturesHTML5 support, HDMI auto wake-up, BRAVIA Signage Free (BSF) 2.0
Operation Hours / Days16 / 7
FeaturesDynamic Backlight Control, sleep timer, Chromecast built-in
Stands & Mounts
StandOptional
Stand DesignTabletop
Flat Panel Mount Interface300 x 300 mm
VESA CompatibilityYes
Video Features
Input Video Formats480p, 720p, 1080i, 1080p, 4K UHD (3840 x 2160), DCI 4K (4096 x 2160)
Media Player
Supported Video FormatsMPEG-1, MPEG-2, AV1
Supported Audio FormatsAAC, OGG, AC4
USB PortYes
USB Ports Qty2
Configuration16 GB
Audio System
Speaker System2 speakers
Output Power / Total20 Watt
FeaturesDown-firing Speaker, Apple AirPlay support, X-Balanced Speaker
Speakers2 x speaker - 10 Watt
Network & Internet Multimedia
ConnectivityWi-Fi, LAN
LAN ProtocolEthernet
Connect & ShareScreen Mirroring, IP Control
Connections
Miscellaneous
Compliant StandardsCEC, HDCP 2.3
Power
Power DevicePower supply
Power Consumption Stand by0.5 Watt
FeaturesOn/off timer
Dimensions & Weight Details
Dimensions & Weight (Shipping)
Width (Shipping)136.2 cm
Depth (Shipping)16 cm
Height (Shipping)84 cm
Weight (Shipping)21 kg
Данни, подадени от официалния вносител за България.
АтрибутСтойност
СъвместимостИнтерактивни плоски панели; Дисплеи, поддържащи OPS стандарт
ВръзкаIR + Bluetooth
Гласово управлениеНе
Захранване100-240V AC
ТъчпадНе
Сензор за движениеНе
Вграден микрофонНе
QWERTY клавиатураНе
Подсветка на бутонитеНе
Тегло15.30кг
SONY FW-55EZ20L 55-инчов професионален дисплей – 16/7 надеждност за дигитален signage
Ключови Предимства
Технически Спецификации
СпецификацияСтойност
Размер на екрана55 инча
Резолюция3840 x 2160 (4K UHD)
Тип на панелаVA LCD
Яркост500 cd/m²
Контрастно съотношение5000:1
Работни часове16/7
HDMI входове3
USB портове2
Ethernet1 (RJ45)
RS-232C1 (D-sub 9-pin)
VESA монтаж400 x 200 mm
Консумация на енергия170 W (типична)